Муніціпальний консалтинг

Що це? Муніципальний консалтинг відноситься до розряду комплексних бізнес-послуг. Вони виявляються як органам влади, так і фізичним особам – жителям міст (або їх організованим групам громадам), в яких місцеве самоврядування здійснюється населенням безпосередньо та / або через виборні та інші органи місцевого самоврядування.

Який ефект? Для досягнення успіху в розвитку економіки регіону та входять до його складу районів і міст, необхідна концентрація зусиль на пріоритетних напрямах та завданнях. Працюючи над муніципальними проектами, ми допомагаємо місцевим органам влади і великим підприємствам чітко визначити пріоритети розвитку в умовах жорсткої конкуренції та обмежених ресурсів з урахуванням зовнішніх і внутрішніх факторів, зіставити з відповідно до очікувань громади та бізнесу і вищестоящими цілями.

Досвід робіт. Географія проектів, реалізованих членами нашої кафедри, охоплює всі великі регіони України, місто Харків, муніципальні освіти Бєлгородської області РФ.

Як це відбувається? Організація консультаційного процесу (муніципальний консалтинг) здійснюється на основі побудови моделі взаємовигідного ділового співробітництва між замовником (найчастіше – уповноваженим органом влади) та консультантами (сторонніми експертами) для вирішення відповідних чітко сформульованих завдань.

Принципово важливим для органів влади є той факт, що зазвичай організація роботи відбувається на проектній основі. Це означає, що і від замовника, і від виконавця потрібні спільні кроки по створенню проектної команди з розподілом прав доступу до конфіденційної інформації і оперативній взаємодії між собою.

Згідно з українським та російським законодавством, експертно-аналітична або консультаційна діяльність не підлягає обов’язковому ліцензуванню або патентуванню.

Основні групи послуг:

1) Програми підвищення фінансової стійкості підприємств регіону

2) Програми підвищення інвестиційної привабливості регіону (міст, районів)

3) Стратегічні плани розвитку територій

4) Науково-методичне забезпечення діяльності