07 грудня 2018 пройшла підсумкова прес-конференція, на якій було презентовано стратегію розвитку Пісочинської селищної ОТГ до 2028 р. для громадськості, преси, громадських діячів.

Захід відвідало понад 25 представників харківських ЗМІ, громадських діячів, вчених, які обговорили головні цілі розвитку та “родзинки” стратегії.
Прийнята стратегія має відразу декілька особливостей, які відрізняють її від усіх інших стратегій ОТГ, принаймні у Харківській області.
1) Застосовано класичний партисипативний підхід. Даний підхід відмінно зарекомендував себе у багатьох країнах світу (США, Німеччина, Польща, Швеція), а згодом – і в Україні, особливо – центральній і західній її частинах. Саме за допомогою такої «партисипативної стратегії» або «стратегії участі громадян» і можна змінити роль і ставлення мешканців: від пасивної поведінки «моя хата з краю» на «це наш спільний дім» на основі спільних інтересів та відповідальності. Місцеві мешканці були залучені на усіх без винятку етапах розробки стратегії: участь у тренінгах понад 240 осіб, анкетування 900 домогосподарств, цикл громадських обговорень у facebook, з місцевим бізнесом і активістами, ініціювання проектів розвитку та ін.
2) обрано шлях подальшого розвитку як «розумної громади» (або смарт-громади). Відомо, що такою є громада, система управління якої налаштована на надання smart-послуг: передовсім, високоякісних, сучасних та географічно доступних побутових, комунальних, ділових, але за адекватну ціну. Саме це відрізняє сучасне місто чи передмістя від т.зв «сільської провінції». Місцеві мешканці Пісочинської ОТГ можуть і мають отримувати усі потрібні їх послуги за місцем свого приживання
без незручних поїздок до Харкова і черг або згадувань про кращу якість послуг в інших містах.
прес-реліз_Пісочинська стратегія_на 04 грудня 2018